1 0 3000 0 300 120 30 https://beautyandmore.pl 960 0
site-mobile-logo
site-logo

Czy wiesz, jak prawidłowo pielęgnować skórę twarzy?

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy wpływa na jej wygląd nie tylko teraz, ale również w przyszłości. Czy wiesz, jak zadbać o nią prawidłowo? Zobacz, jakie kosmetyki do twarzy warto mieć w łazience, jak prawidłowo oczyszczać cerę i jak nakładać na nią […]

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy wpływa na jej wygląd nie tylko teraz, ale również w przyszłości. Czy wiesz, jak zadbać o nią prawidłowo? Zobacz, jakie kosmetyki do twarzy warto mieć w łazience, jak prawidłowo oczyszczać cerę i jak nakładać na nią kremy.

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki do twarzy?

Drogerie oferują różne rodzaje kosmetyków do twarzy. Ich dobór powinien przede wszystkim bazować na potrzebach skóry, ale również warto wziąć pod uwagę skład kosmetyków, który wpływa na ich działanie.

Producenci oferują obecnie specjalne serie kosmetyków przeznaczonych do konkretnych typów cery, na przykład suchej, mieszanej, normalnej, trądzikowej, tłustej, wrażliwej. Kierując się wskazaniami, można dobrać wtedy odpowiednie produkty.

Osoby zainteresowane kosmetykami mogą również przeanalizować ich skład przed zakupem. Co powinien zawierać krem nawilżający do twarzy? W przypadku tego kosmetyku duże znaczenie ma obecność składników nawilżających i natłuszczających, na przykład olejów roślinnych, pantenolu, gliceryny. Z kolei kosmetyki do skóry tłustej i trądzikowej powinny zawierać składniki regulujące, antybakteryjne, na przykład wyciąg z olejku herbacianego.

W doborze odpowiednich kosmetyków pomocne mogą być również informacje, które można znaleźć w internecie, na przykład na stronach producentów, blogach, w serwisach z opiniami.

Jak prawidłowo oczyszczać twarz?

Oczyszczanie twarzy jest ważne każdego dnia. Cerę powinno się oczyszczać zarówno rano, jak i wieczorem, przy zmywaniu makijażu.

Co sprawdzi się lepiej – pianka czy żel do mycia twarzy, a może mleczko oczyszczające? Żel jest kosmetykiem działającym na ogół najsilniej. Pianka jest od niego nieco łagodniejsza, natomiast najłagodniejsze działanie mają mleczka oczyszczające.

Dodatkowo warto stosować kosmetyk do zmywania makijażu, na przykład może być to olejek lub płyn przed zastosowaniem kosmetyku oczyszczającego. Można też zastosować dwukrotnie mleczko oczyszczające.

Raz w tygodniu można też zastosować peeling do twarzy, aby oczyścić ją dokładniej. Nie zaleca się jednak używania go zbyt często, by nie wywołać podrażnień.

Jak nakładać krem na twarz?

Prawidłowe nakładanie kremu na twarz ma duże znaczenie dla jego prawidłowego działania i kondycji skóry.

Najlepiej krem nakładać w połączeniu z masażem twarzy. Dzięki temu jego składniki będą mogły głębiej wniknąć w skórę, a sam masaż również poprawi jej kondycję.

Jak nakładać krem pod oczy? W przypadku tego kosmetyku należy pamiętać o jego delikatnej aplikacji, aby nie naciągnąć nadmiernie skóry. Najlepiej nałożyć krem punktowo, a następnie wklepać go w skórę.

Do nakładania kosmetyków można także zastosować dodatkowe akcesoria, na przykład roller wyposażony w kamień, który pomaga w pielęgnacji skóry.

Previous Post
Jaki biustonosz nale...
Next Post
Bardzo suche dłonie...
0 Comments
Leave a Reply