1 0 3000 0 300 120 30 https://beautyandmore.pl 960 0
site-mobile-logo
site-logo

Bardzo suche dłonie – jak je zregenerować?

Zniszczone, przesuszone dłonie można zregenerować i nadać im miękkość i gładkość. Co sprzyja suchości i szorstkości skóry rąk? W jaki sposób szybko zniwelować te objawy? Dlaczego dłonie są przesuszone? Skóra dłoni każdego dnia jest wystawiona na niekorzystne dla niej czynniki. […]

Zniszczone, przesuszone dłonie można zregenerować i nadać im miękkość i gładkość. Co sprzyja suchości i szorstkości skóry rąk? W jaki sposób szybko zniwelować te objawy?

Dlaczego dłonie są przesuszone?

Skóra dłoni każdego dnia jest wystawiona na niekorzystne dla niej czynniki. Jest ona przy tym bardzo cienka i ze względu na małą ilość tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych szybko się wysusza. W efekcie mogą pojawić się na niej szorstkie, przesuszone miejsca, zaczerwienienia, pęknięcia, a nawet bolesne rany. Towarzyszy im też uczucie ściągnięcia, dyskomfortu.

U osób mających bardzo suche dłonie przyczyny są zróżnicowane i najczęściej powiązane są one z czynnikami zewnętrznymi, które wpływają negatywnie na kondycję skóry.

Do zniszczenia skóry dłoni przyczyniają się:
– Brak pielęgnacji – nieużywanie kremów do rąk,
– Stosowanie silnie wysuszających mydeł do mycia rąk,
– Brak ochrony dłoni przed wodą i detergentami podczas sprzątania,
– Brak ochrony dłoni przed czynnikami pogodowymi – słońcem, mrozem, niskimi temperaturami,
– Częste stosowanie preparatów dezynfekcyjnych, które zawierają w składzie alkohol.

Jak zregenerować suche dłonie?

Dłonie przesuszone można zregenerować, a dzięki regularnej pielęgnacji zapobiegać pojawianiu się nadmiernej suchości. Jak zregenerować zniszczone dłonie?

1. Oczyszczanie rąk
Tradycyjne mydła przyczyniają się do przesuszenia skóry rąk, ponieważ mają silny odczyn zasadowy. Zamiast nich warto więc stosować syndety w kostce lub delikatne żele albo mleczka do mycia rąk.

Nie powinny one zawierać substancji jak SLS (Sodium Lauryl Sulfate), która jest intensywnym detergentem. Łagodne działanie mają substancje myjące jak Coco-Glucoside, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Bataine, Decyl Glucoside.

2. Kremy do rąk
Po oczyszczeniu skóry warto zastosować krem do rąk. Powinien być to kosmetyk o działaniu silnie nawilżającym, regenerującym i lekko natłuszczającym, aby odbudować barierę hydrolipidową skóry i pomóc w złagodzeniu objawów suchości.

Najlepiej spojrzeć na przeznaczenie kremu wskazane przez producenta i dodatkowo na skład kosmetyku. Kremy oferowane są w wielu wariantach, dlatego warto przetestować kilka, by dobrać odpowiedni kosmetyk do swoich potrzeb.

Bardzo dobre działanie na skórę suchą dłoni mają kremy zawierające w składzie substancje jak mocznik, pantenol, aloes, gliceryna, oleje i masła roślinne, na przykład masło shea, witamina E, alantoina.

3. Maski na dłonie
W sprzedaży można znaleźć dzisiaj również specjalne maseczki przeznaczone do dłoni. Dostępne są one w formie kremów lub jednorazowych rękawiczek.

Maskę kremową warto stosować razem z bawełnianymi rękawiczkami, na przykład na noc. Wielu producentów dołącza je do swoich kosmetyków.

Zniszczone dłonie – o czym jeszcze warto pamiętać?

– Podczas mycia naczyń, sprzątania korzystaj z ochronnych rękawic,
– Zimą przed wyjściem na dwór smaruj dłonie odżywczym, bogatszym kremem i korzystaj z rękawiczek,
– Zadbaj o właściwy poziom wilgotności w swoim domu – w razie potrzeby używaj nawilżaczy powietrza.

uroda i zdrowie
Previous Post
Czy wiesz, jak prawi...
Next Post
Co robić, gdy ząb ...
0 Comments
Leave a Reply