1 0 3000 0 300 120 30 https://beautyandmore.pl 960 0
site-mobile-logo
site-logo

Jaki biustonosz należy nosić po operacji usunięcia piersi?

Zabieg usunięcia piersi, czyli mastektomii stosowany jest w celu terapii raka piersi. Po jego przeprowadzeniu ważna jest odpowiednia rekonwalescencja, która wymaga również noszenia odpowiedniej bielizny. Jaki biustonosz zalecany jest po mastektomii? Dlaczego należy nosić specjalny biustonosz po mastektomii? Po zabiegu […]

Zabieg usunięcia piersi, czyli mastektomii stosowany jest w celu terapii raka piersi. Po jego przeprowadzeniu ważna jest odpowiednia rekonwalescencja, która wymaga również noszenia odpowiedniej bielizny. Jaki biustonosz zalecany jest po mastektomii?

Dlaczego należy nosić specjalny biustonosz po mastektomii?

Po zabiegu mastektomii pojawia się zwiększone ryzyko obrzęków limfatycznych związanych z nieprawidłowym odprowadzaniem limfy – chłonki. Niebezpieczeństwo to nasila również konieczność usunięcia węzłów chłonnych.

Aby temu zapobiec, konieczny jest odpowiedni biustonosz po operacji biustu, który ma właściwości uciskowe, dlatego zapobiega on gromadzeniu się limfy i problemom z jej odpływem.

Biustonosz po operacji biustu – jaki wybrać?

Dedykowana dla kobiety jak amazonka bielizna musi mieć działanie uciskowe, a także powinna być wykonana z elastycznego, przyjemnego dla skóry materiału oraz powinna być łatwa w zakładaniu i zdejmowaniu.

Duże znaczenie ma także właściwie dobrany rozmiar bielizny pooperacyjnej. Producenci oferują ją w wielu wariantach rozmiarowych, dlatego można dopasować ją do sylwetki, by zapewniała ona właściwe wsparcie.

Po zabiegu mastektomii – co jeszcze warto kupić?

Po zabiegu usunięcia piersi zaleca się również stosowanie odpowiednich opatrunków i plastrów umożliwiających skuteczniejsze gojenie się ran. Do wyboru są także specjalne plastry sprzyjające skuteczniejszemu gojeniu się ran.

Dodatkowo konieczne może być zaopatrzenie się w rękaw uciskowy, który pomoże zapobiec obrzękowi limfatycznemu ręki. Działa on podobnie jak biustonosz, czyli poprzez ucisk pozwala na właściwy przepływ limfy.

Gdy zabiegowi towarzyszy chemioterapia, może ona powodować wypadanie włosów. Aby poprawić komfort podczas leczenia, stosowane są peruki medyczne, które w sklepach dostępne są w zróżnicowanych wariantach.

Moda
Previous Post
Jakie dodatki do zł...
Next Post
Czy wiesz, jak prawi...
0 Comments
Leave a Reply