1 0 3000 0 300 120 30 https://beautyandmore.pl 960 0
site-mobile-logo
site-logo

Co robić, gdy ząb boli na wakacjach?

Ból zęba może pojawić się niespodziewanie i zepsuć wyczekiwany wakacyjny wyjazd. Jak z nim walczyć, gdy nie można udać się do swojego dentysty? Istnieje kilka metod, które warto poznać! Skorzystaj z pomocy stomatologa za granicą Najlepszym rozwiązaniem wtedy, gdy pojawiają […]

Ból zęba może pojawić się niespodziewanie i zepsuć wyczekiwany wakacyjny wyjazd. Jak z nim walczyć, gdy nie można udać się do swojego dentysty? Istnieje kilka metod, które warto poznać!

Skorzystaj z pomocy stomatologa za granicą

Najlepszym rozwiązaniem wtedy, gdy pojawiają się nasilone dolegliwości stomatologiczne za granicą, będzie udanie się do gabinetu dentysty. Można skorzystać wtedy z pełnej palety usług, w tym leczenia ubytków, co szybko złagodzi ból.

Niestety, koszty związane z leczeniem zębów za granicą mogą być spore. Właśnie dlatego warto wcześniej pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego, które obejmuje również leczenie stomatologiczne. Wtedy koszty pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe. Polisy najlepiej sprawdzić przed wyjazdem – można obecnie zrobić to przez internet.

Zastosuj środki przeciwbólowe

Aby złagodzić dolegliwości bólowe, warto skorzystać ze środków przeciwbólowych. Najlepiej mieć je w swojej apteczce zawsze pod ręką, by w razie potrzeby można było łatwo po nie sięgnąć.

W łagodzeniu bólów zębów bardzo dobrze sprawdzają się leki bez recepty, na przykład paracetamol, ibuprofen, naproksen, diklofenak, ketoprofen.

Leki tego typu można również kupić na miejscu, jednak ich dostępność w mniejszych kurortach może być ograniczona.

Wykorzystaj naturalne metody na ból zębów

Poza zażyciem leków przeciwbólowych, co robić z bólem zęba na wakacjach, aby go złagodzić?

Można również zastosować domowe metody, które mogą zmniejszyć dolegliwości do czasu powrotu z wakacji, by potem udać się do swojego dentysty.

W przypadku dolegliwości dziąseł można skorzystać z ziołowych płukanek do ust. Bóle mogą też złagodzić olejek kamforowy, goździkowy lub żute goździki, rozgnieciony czosnek przyłożony do zęba.

Umów się do dentysty przed wyjazdem

Warto też pamiętać o tym, że zęby najlepiej sprawdzić przed wyjazdem na wakacje, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się dolegliwości podczas upragnionych wakacji.

W razie wykrycia ubytków dentysta może od razu przystąpić do ich leczenia. Można skorzystać też z innych zabiegów, na przykład higienizacji czy wybielania zębów, by uśmiech prezentował się efektownie.

Źródło: https://dentystagliwice.pl/2021/06/09/domowe-sposoby-na-bol-zeba-jak-usmierzyc-bol/

uroda i zdrowie
Previous Post
Bardzo suche dłonie...
Next Post
Kiedy do lekarza ort...
0 Comments
Leave a Reply