1 0 3000 0 300 120 30 https://beautyandmore.pl 960 0
site-mobile-logo
site-logo

Buty trekkingowe dla dzieci. Co sprawdzi się w góry?

Planujecie rodzinną wycieczkę w góry? W takim przypadku podstawowym elementem wyposażenia są wtedy odpowiednie buty. Jakie obuwie górskie będzie najlepsze dla dziecka? Doradzamy! Jakie buty w góry dla dziecka będą najlepsze? Odpowiednie obuwie w góry jest niezbędne, ponieważ to właśnie […]

Planujecie rodzinną wycieczkę w góry? W takim przypadku podstawowym elementem wyposażenia są wtedy odpowiednie buty. Jakie obuwie górskie będzie najlepsze dla dziecka? Doradzamy!

Jakie buty w góry dla dziecka będą najlepsze?

Odpowiednie obuwie w góry jest niezbędne, ponieważ to właśnie od nich będzie zależało bezpieczeństwo spacerów po szlakach. Jakie buty w góry dla dzieci będą dobrym wyborem?

Buty trekkingowe
Zdecydowanie najlepszym zakupem będą buty trekkingowe dla dzieci. Takie właśnie buty zapewniają dobre wsparcie i stabilność na nierównym terenie oraz maksymalną ochronę stóp dziecka. Mają one wyższą cholewkę sięgającą za kostkę i solidną podeszwę o dobrej przyczepności.

Buty sportowe
W przypadku wycieczek po niewymagających trasach dobrze sprawdzą się też dziecięce buty sportowe. Są lekkie i elastyczne, dzięki czemu idealnie nadają się dla aktywnych dzieci. Warto wtedy poszukiwać modeli z dobrą przyczepnością i oddychającą cholewką ze skóry naturalnej albo siateczki.

Sandały
Sandały mogą być dobrym wyborem dla dzieci podczas wędrówek w letnich warunkach na prostych trasach, gdzie ryzyko kontuzji jest minimalne. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na sandały sportowe na gumowej, antypoślizgowej podeszwie.

Należy pamiętać o tym, że odpowiednie obuwie w góry dla dziecka będą zależeć od rodzaju terenu, skomplikowania trasy oraz od warunków pogodowych.

Buty trekkingowe dla dzieci – na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Wybierając dziecięce buty trekkingowe, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

– Dopasowanie – wygodne buty górskie dla dziecka to te, które mają właściwie dopasowany rozmiar, czyli nie są za luźne i za ciasne. Przy zakupie w internecie należy zmierzyć stopę dziecka i porównać ją z tabelą rozmiarową producenta, aby uzyskać odpowiednie dopasowanie.
– Ciężar – warto zdecydować się na lekkie buty dla dziecka, ponieważ wtedy będą one wygodniejsze nawet podczas dłuższych wędrówek.
– Przyczepność – obowiązkowym elementem dobrego obuwia górskiego jest przyczepna podeszwa z bieżnikiem, która zapewni stabilność chodu na różnych rodzajach terenu.
– Materiały – powinny być solidne oraz oddychające, by korzystanie z nich było komfortowe i mogły one posłużyć na długi czas. Zaleca się wybranie obuwia, które wykonane jest ze skóry naturalnej, ewentualnie dobrej jakości skóry ekologicznej. Na cieplejsze miesiące dobrze sprawdzą się też buty z elementami z siateczki.

Gdy zatem planuje się trekking z dziećmi, nie można zapominać o tym, aby dobrać dla nich odpowiednie obuwie. Dzięki niemu wędrówki będą komfortowe i bezpieczniejsze!

Obuwie
Previous Post
Zbyt dużo wody w or...
Next Post
Czarna sukienka - mu...
0 Comments
Leave a Reply